arrow-intranet-overlay.png
Jozefschool texel  Intranet
Bezoek hier ook ons Intranet!
*/ ?>

Eén moment geduld...

Oops! Something went wrong while submitting the form :(

Icon-Home.png

07 december 2017

weekbericht nummer 12

Categorie: Weekbericht

 

                                   

Weekbericht Jozefschool Texel                     nr.  12                         datum: 24 november 2017

Weekbericht+ agenda: www.jozefschooltexel.nl

AGENDA  
Woensdag 29 november Presentaties 3, 4a , 6 en 7
Donderdag 30 november Presentaties 1/2a, 1/2b , 4b en 8
Vrijdag 1 december Presentaties 1/2c, 1/2 d en 5
Vrijdag 1 december Sinterklaascircuit groepen 3 & 4
Dinsdag 28 november Tweede van twee sint-ateliers in de kleutergroepen 13.15-14.15 uur
Dinsdag 5 december Sinterklaas viering, de kinderen zijn deze dag om half 2 uit!
Woensdag 6 december Speelgoeddag groep 1-2 en 3
Dinsdag 12 december Mogelijke stakingsdag Po in actie!

Kerst atelier groep 1 en 2

Dinsdag 19 december Kerst atelier groep 1 en 2

 

PBS regel van de week

Ik vraag eerst toestemming wanneer ik spullen van iemand anders wil gebruiken.

De komende week staat de regel “Ik vraag eerst toestemming wanneer ik spullen van iemand anders wil gebruiken” centraal. We leren kinderen hiermee aan dat het gebruik van spullen van een ander, het samen delen, prima is, mits dit eerst gevraagd wordt. Daarbij komt ook dat degene eerst toestemming moet geven, een subtiel verschil. Tenslotte bespreken we wat je kunt doen als een ander dan “nee” zegt, dat kan uiteraard gebeuren. Kies dan iets anders, licht toe waarom je het graag wilt hebben en accepteer dat je niet altijd krijgt wat je wilt hebben. De ander is dan niet direct een “stom kind”…. We hopen dat u hier ook thuis mee aan de slag kunt gaan!

Vragenlijst onderzoek voor de ouders van groep 1 t/m 4

Veel ouders hebben de vragenlijst al ingevuld, ontzettend bedankt hiervoor! Uw mening is voor het onderzoek ontzettend belangrijk. Wie de vragenlijst nog niet heeft ingevuld, kan dit nog steeds doen via de volgende link: https://nl.surveymonkey.com/r/FJZGZDTAlvast heel erg bedankt voor uw tijd en moeite! Juf Claudia

 

Nieuw op de website

Groep ½ a Sint en voorleesplezier

 

Baby nieuws

Hoera! Juf Claudia is zwanger. Juf Claudia verwacht in juni 2018 haar eerste kindje, we wensen haar een voorspoedige zwangerschap toe!

 

Vervanging juf Cinthia

Juf Cinthia gaat, als alles goed blijft gaan, per 31 januari 2018 genieten van haar zwangerschapsverlof.

Juf Mariska Kosters gaat haar vervangen tot het einde van het schooljaar.

Juf Mariska vervangt op dit moment de zwangerschapsverloven van juf Samantha en juf Manon in groep 4b. Juf Samantha en juf Manon gaan, als alles goed gaat, eind januari / half februari weer aan het werk.

 

Juf Samantha

Juf Samantha heeft zondagochtend 29 november een auto ongeluk gehad op de Laagwaalderweg. Zij is hierbij gewond geraakt en vervoerd naar het ziekenhuis. Inmiddels is Samantha gelukkig weer thuis en gaat het naar omstandigheden goed met haar, ze moet de komende weken heel rustig aan doen.

We wensen haar veel beterschap toe en een voorspoedig herstel.

 

Sinterklaas

Op 5 december zal Sinterklaas ons verblijden met een bezoek op school. Daarom willen we u alvast inlichten over deze dag.

Fietsen stallen:

In verband met de aankomst van Sint kunt u uw fiets deze ochtend niet bij de poort neerzetten, maar op een aangegeven plek op het plein.

Opstelling op het schoolplein:

De leerkrachten staan deze ochtend om 08:20 uur buiten om de leerlingen te ontvangen. De opstelling is als volgt: de kleuters zitten op de banken vooraan, daarachter staan de andere groepen. Mocht u de aankomst niet willen missen, dan kunt u zich achter de kinderen opstellen. Het is de bedoeling dat de kinderen de aankomst van Sinterklaas goed kunnen zien.

Eten en drinken:

De kinderen nemen hun eigen tussendoortje en lunch mee naar school.

Schooltijd gewijzigd:

In verband met pakjesavond zullen de kinderen 5 december om 13:30 uur uit zijn (in plaats van 14:30 uur).

 

Wij verheugen ons op een feestelijke dag!

 

De Sint-commissie

 

Gijs Kuip winnaar van de voorleeswedstrijd!

Donderdagmiddag was het weer zover: onze grote jaarlijkse voorleeswedstrijd!

Zes kandidaten (Omar, Sil, Inez, Frederique, Gijs en Nina) lazen in een volle hal voor uit hun favoriete leesboek. Wat deden ze het goed!

Het was daarom erg moeilijk voor de deskundige jury (Edith Mesman, Vivianne Neeteson Lemkes en Emmy Bakker) om een winnaar aan te wijzen.

Het werd……het werd…….Gijs uit groep 7! Gijs mag zich nu voorleeskampioen 2017 van onze Jozefschool noemen en hij mag meedoen met de Texelse kampioenschappen.

Gefeliciteerd Gijs en veel succes straks!

 

 

Kinderpostzegels

Zoals ieder jaar hebben de leerlingen van onze groep 8 zich weer ingezet voor de landelijke kinderpostzegelactie.

Dit jaar hebben zij het mooie bedrag va €6221,15 bij elkaar gebracht. Een prachtig resultaat!

De opbrengst is voor kinderen die dat hard nodig hebben. Hier in Nederland, maar ook in Afrika, Azië en Midden-Amerika.

 

Leren ‘met elkaar’ een besluit te nemen

Dat deden de kinderen van groep 7 met behulp van een speciale aanpak die C.O.N.S.E.N.T heet. Groep 7 ontving gastdocent Rachel Kruk. Als moeder maakt Rachel gebruik van deze methode in het gezin maar ook in een klas op school kun je deze methode hanteren.

In de vorm van een spel werden na overeenstemming, consensus, met alle kinderen de slaapplaatsen verdeeld in een Yurt voor een fictief schoolreisje. Met deze denkbeeldige situatie ervaarden de kinderen van groep 7 hoe je afspraken met elkaar kunt maken waarbij iedereen zich gehoord voelt en waar iedereen tevreden over is. In drie fases wordt het doel gesteld, informatie gedeeld, ieders mening gegeven, ideeën ingebracht, een voorstel ingebracht om het doel te behalen en na een ronde wel of geen bezwaar wordt een besluit genomen.

De drie groepjes kwamen tot consensus, konden een besluit nemen waarbij iedereen zich in kon vinden en waarbij ieder zich gehoord voelde. Deze aanpak is het zeker waard om nog eens toe te passen in een echte situatie.

‹ vorige berichtvolgende bericht › Overzicht